Porselen tezgah modelleri çeşitlilik gösteriyor mu? Porselen mutfak tezgahı fiyatları ortalama ne kadar, önerilen mutfak ve banyo porselen tezgah markaları…


Porselen Tezgah Nedir? 2023 Tezgah Modelleri

Porselen tezgahlar, günümüzde oldukça trend olan bir tezgah kaplama çeşididir. Porselen maddesi, yüksek sıcaklıkta pişirilen kil hammaddesi ile içinde yer alan minerallerin birleşmesi sonucunda oldukça dayanıklı bir hale gelmekte ve şık bir görünüme kavuşmaktadır. Ayrıca porselen malzeme, hassas bir üretim sürecinden geçmekte ve mutfak tezgahınızın kaplaması için hazır hale gelmektedir. Porselen tezgahların bizler için sağladığı pek çok avantaj mevcuttur. Bu nedenle, özellikle yakın dönemde porselen mutfak tezgahı oldukça popüler bir hal almıştır. Peki, porselen tezgah modelleri çeşitlilik gösteriyor mu? Porselen tezgahların fiyatı ortalama ne kadar? En çok önerilen porselen mutfak ve banyo tezgah markaları neler? İşte ihtiyacınız olan tüm detaylar…

Porselen Tezgahların Özellikleri

Porselen tezgahlar, mutfağınız için uzun yıllar kullanacağınız, oldukça dayanıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Lekelere, darbeye ve çizilmeye karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Özellikle mutfaklar için tercih edilen bu porselen  tezgahları, çeşitli mutfak kazalarına karşı dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Bununla birlikte, son derece hijyenik bir seçenektir. Yüzey kaplaması sayesinde porselen formdaki tezgahlar, bakteri oluşumunun önüne geçer ve leke oluşumuna karşı çıkar. Böylece, yıllarca şık bir şekilde mutfağınızda göreceğiniz bir tezgah çeşidi olarak dikkat çekmektedir.

Porselen Banyo ve Mutfak Tezgahının Avantajları

Porselen tezgahlar mutfakta pek çok avantaja sahiptir. Örneğin, porselen dayanıklıdır ve temizliği son derece kolaydır. Malzeme kalitesi sayesinde lekeleri tutmak yerine iterek kendinden uzaklaştırır. Böylece silerek temizlik sonucunda tezgahınızı ilk günkü haliyle korumanız mümkün hale gelmektedir. Bunun yanı sıra, porselen tezgahlar oldukça estetik seçeneklerdir. Renk, desenleri ve dokuları ile porselen tezgahlar, hemen hemen tüm mutfak tiplerine yakışan bir görünüme sahiptir. Sıcağa dayanıklı yapısı, çizilmeye ve lekeleri tutmaya karşı direnci, bakteri oluşumunu engelleyici özelliği ve göze hitap eden görünümü ile porselen tezgahlar, mutfağınız için kurtarıcı seçeneklerdir.

Porselen Tezgah Modelleri

Porselen tezgahlarının seçim aşamasında işin içine pek çok faktör dahil olmaktadır. En çok dikkat etmemiz gereken detay estetik ve tasarım gibi görünse de aslında satın alacağınız tezgahı uzun bir süre kullanmak istiyorsanız arka planda kalan özelliklere odaklanmanız gerekir. Örneğin, tezgahın hijyen bakımından kullanışlı olması öne çıkan özelliklerden bir tanesidir. Bununla birlikte, tezgahın sıcaklık toleransının daha yüksek olması, pişirme işlemlerinde tencereden gelecek olan sıcaklığı emebilmesi, oldukça önemli bir noktadır. Ayrıca, kurulum ve kesim esnasında size yardımcı olacak ekibin de profesyonel olması, bu süreçte  yaşayabileceğiniz olası sıkıntıların önüne geçecektir. Mutfak ve banyo tezgah seçimi aşamasında garanti olanaklarını incelemeniz, Porselen tezgah firmaları tarafından sunulan satış sonrası hizmetleri değerlendirmeniz de karar esnasında fikrinizi etkileyebilir.

Porselen Tezgahın Bakım ve Temizliği

Tezgahınızı temiz tutmak ve dikkatli kullanmak, elbette kullanım ömrünü arttıracaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı öneriler mevcut. İlk olarak, tezgahınızın günlük temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir. Tezgahınızı her kullanımdan sonra nemli bez ile silmeniz tavsiye edilir. Bu iş için bir temizlik süngeri de tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, leke oluşumunu önleme amacıyla tezgaha dökülen sıvıları uzun süre bekletmemek önem arz eder. Her ne kadar leke tutmayan bir yüzeye sahip olsa da, bu sızdırmaz yüzeyin zaman içerisinde aşınmasını önlemek adına bazı adımları atmanın bir sakıncası olmayacaktır. Seçeceğiniz temizlik ürünlerinin de pH dengesi bakımından dengeli olması, tezgahınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, sert fırçaların aşındırıcı etkisinden kaçınmak adına temizlik için yumuşak fırçaları tercih etmeniz gerekir. Her ne kadar porselen tezgahlar dayanıklı da olsa, kesici ve sert metal nesneler ile sıcak tencereleri yüzeyden uzak tutmak mantıklı bir seçenek olacaktır.

Porselen Tezgah Fiyatları

Tezgah fiyatları, tezgah özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, seçtiğiniz tezgahın tasarımı, markası, ana madde kalitesi bu etkenlerdendir. Porselen tezgahınızı seçerken, tezgahın mutfak tasarımınıza uygun olması da büyük önem arz etmektedir. Rengi, desen ve doku seçenekleri arasında doğru seçimi yapmak, kişisel tercihlerinize bağlıdır. Bu noktada, satış elemanından destek isteyebilir ve sizin için en doğru seçenek üzerine karar verebilirsiniz.

Porselen Tezgah Markaları

Sintered Stone Porselen Mutfak ve Banyo Tezgahları

Levantec Porselen Banyo ve Mutfak Tezgahları

Estestone Porselen Mutfak ve Banyo Tezgahı

Lamar Porselen Mutfak Tezgahı

Porselen Nerelerde Kullanılır?

Porselen birçok mutfak ve ev eşyalarının üretilmesinde, dekoratif objelerde, elektrik yalıtımı gereken durumlarda, bazı laboratuvar ekipmanlarında, diş protezlerinde ve havuz kaplama malzemelerinde kullanılır. Örneğin havuz karolarında porselen kullanması havuz bakımı ve temizliği açısından çeşitli faydalar sağlamaktadır. Yüksek basınçla sıkıştırılarak ve yüksek sıcaklıkta pişirilerek üretilen porselen karolar uzun yıllar boyu sağlam kalacak şekilde havuzlarda kullanılmaktadır. Dayanıklılık özelliklerinin yanında pürüzsüz yapıları nedeniyle suyu fazla emmezler ve fazla leke tutmazlar. Bu özellikleri sebebiyle porselen karolar kullanıcılara temizlik ve uzun bir kullanım ömrü sağlamaktadır. Türkiye'de porselen yapımının geçmişi eski olmakla birlikte bir sanayi dalı olarak ancak son yıllarda gelişme gösterdi.

Bu içeriğimizde sizler için porselen tezgahlar hakkında genel bilgilere yer verdik. Porselen tezgah fiyatları için ürün çeşitlerimize göz atabilir, mermer, granit, kuvar tezgah seçeneklerimize bakabilir ve sizin için en doğru seçeneğe karar verebilirsiniz.

Open chat
Scan the code