Projeniz için Limestone (Kireç Taşı) çeşitleri arasından seçim yapın. Limestone fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.


Limestone Mermer Çeşitleri ve Fiyatları

Limestone diğer adıyla magnezyumlu kireç taşı doğal taş ürünleri arasında önemli bir mermer türü olarak dikkat çeker. Magnezyum karbonat ve kalsiyum karbonat karışımından meydana gelen karbonat tortul bir kayaç türüdür. Ülkemizin farklı bölgelerinde çok kaliteli kireç taşı maden ocaklarından elde edelin bu ürün işlenerek kullanıma hazır hale getirilmektedir. Mermer ve granit mermer ürünlerine göre limestone mermer modelleri çok daha yumuşak bir yapısının bulunması işlenmesini kolaylaştırmaktadır.

Limestone (Kireç Taşı)

Doğal taş türleri arasında mermer ve granit ürünlerine göre çok daha yumuşak ve işlenmesi çok daha kolay olan limestone; mercan, foraminifera ve deniz canlılarının iskeletlerinden oluşan tortul kayaç türüdür. Yapısında aragonit mineraller, kalsit ve farklı formlarda kalsiyum karbonatlar bulunmaktadır. Evaporit çökelme ortamları oluşumu için en ideal alanlardır. Ülkemiz bu doğal taş oluşumu için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Özellikle Toros dağları bölgesi limestone mermer modelleri çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.

Farklı tür ve çeşitlerde elde edilen limestone iç ve dış mimari için oldukça ideal bir ürün haline gelmiştir. Özellikle yumuşak yapısı ve diğer doğal taşlara göre kütlesinin çok daha hafif olması ürüne olan ilginin artmasını sağlamaktadır. Ev veya iş yerlerinin dekorasyonlarında limestone genellikle duvar kaplamalarında tercih edilmektedir. Hafif oluşu ve farklı renk seçenekleri bu ürünün duvarlarda en çok tercih edilen ürün haline gelmesini sağlamıştır. Uygulandığı alana çok daha az ağırlık vermesi hem güvenli bir yapı malzemesi olması; hem de diğer doğal taşlara oranla çok daha ekonomik çözümler sunmaktadır.

Limestone Nedir?

Limestone çeşitleri ve fiyatları
limestone çeşitleri ve fiyatları
Yukarıda da belirttiğimiz üzere doğal taşlar familyasından olan limestone kireç taşı plakalar halinde ocaklardan çıkarılarak yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında çok daha farklı alanlarda endüstriyel bir ürün olarak da değerlendirilmektedir. Limestone parçacıklarından elde edilen tortullar; çimento üretimi, kireç üretimi, baca gazı arıtımı, tarım sektörü, metalürji, cam, kağıt, lastik ve boya sanayisinde endüstriyel ürün olarak da değerlendirilmektedir. Ayrıca inşaat sektöründe dolgu malzemesi olarak da kullanımı mümkündür. Kullanım alanı bu kadar geniş olan bu ürün doğanın insanoğluna büyük bir armağanı olarak nitelendirilebilir.

Birbirinden farklı onlarca sektörde kullanılan limestone yapı malzemeleri alanında da oldukça ilgi görmektedir. Bulunduğu maden ocaklarından plakalar halinde özenle çıkarılan limestone blokları özenle işlenmektedir. Elde edilen ürünler iç ve dış yaşam alanlarında farklı amaçlar ve farklı güzellikler elde etmek adına rahatlıkla kullanılmaktadır. Yapısı gereği diğer doğal taşlara oranla çok daha hafif ve sağlam bir yapıda olması bu ürünün duvar kaplamalarında daha fazla kullanıldığını belirtmek isterim.

Limestone Nerede Kullanılır?

Limestone nedir? Doğal Limestone kireç taşının özelliklerini ve farklı sektörlerde kullanım alanlarını belirttikten sonra Limestone plakalarının nerelerde kullanıldığından bahsetmek istiyorum. Yumuşak yapıda bir doğal taş olan limestone istenilen farklı boyut ve yapılarda kolaylıkla işlenebilmektedir. Bu da bu ürünün çok farklı alanlarda kullanımına imkan tanımaktadır. İç ve Dış mimaride bu ürünün bu nedenlerden dolayı çok fazla tercih edildiğini ve kullanıldığını görebilirsiniz.

Çıkarıldığı bölgenin karakteristik yapısı gereği farklı renk kartelasına sahip olan bu ürün dekorasyonlarda genellikle duvar kaplamasında tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedeninin hafif bir ürün olduğundan kaynaklandığını belirtmiştir. Bununla birlikte doğal bir yapısının olması ve uygulandığı alana farklı bir karakteristik hava katması diğer tercih nedenleridir. Sizde yaşam alanlarınızı doğal bir görünüme kavuşturmanın yanında farklı ve estetik bir görünüm elde etmek için iç ve dış duvar kaplamalarınızda bu ürüne yer verebilirsiniz.

Yapılarda doğal taş kullanımı sadece duvar kaplaması ile sınırlı değildir. Bununla birlikte zemin döşemelerinde de bu ürün tercih edilmektedir. Özellikle otantik bir görünüm elde etmek isteyenler bu ürünleri yer döşemelerinde sıklıkla tercih etmektedir. Kullanıldığı alana uygun renk seçeneklerinin bulunması ve istenilen ebat ve ölçüde rahatlıkla hazırlanması tercih sebeplerinden bir diğeridir. Mermer ve granit ürünlerine göre daha ekonomik olması ve uygulanmasının daha kolay olması sizlerin de bu ürünü tercih etme nedeniniz olabilir. Bu konuda farklı renk ve özel dokularda özenle hazırlanmış ürünlerimizi showroomlarımızdan inceleyebilir veya ürün hakkında merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

Limestone Fiyatları

Limestone mermer çeşitleri ve özellikleri hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştıktan sonra bu konuda merak edilen bir diğer konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu ürünü kullanmak veya tercih etmek isteyenler bu ürünlerin fiyatları hakkında araştırma yapmaktadır. Limestone fiyatları diğer doğal taşlarda olduğu gibi birtakım farklılıklara göre değişkenlik göstermektedir. Bu özelliklerin başında tercih etmek istediğiniz renk seçenekleri önemli bir etkendir. Ayrıca kullanılmak istenilen ürün miktarı ve ebat bilgileri fiyatları değiştiren bir diğer etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılan veya tercih edilen limestone mermer, dekorasyon amaçlı kullanılmak istenildiğinde çok daha ayrıntının dikkate alınması anlamı taşır. Satışa hazır hale getirilen bu ürünün hazırlık aşamalarının doğru ve sorunsuz gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Plakanın kesimi esnasında çatlakların oluşturulmaması ve ürünün cilalanmasının doğru yöntemlerle yapılması oldukça önemlidir. Bu işlemlerin doğru yapılması sonucunda kaliteli bir limestone mermer elde edilmektedir. Bu nedenle iç ve dış mekan dekorasyon ürünü olarak tercih edilecek olan bu ürününün kaliteli bir işçilik soncunda oluşturulup oluşturulmadığına dikkat etmelisiniz. Bu konuda yılların tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışımızla sizlere en kaliteli limestone mermer ürünlerini sunuyoruz. Ülkemizin en değerli madenlerinden özenle çıkarılmış plakalar işlenerek hazırlanan Limestone Mermer Modelleri sizlerin kullanımına sunuyoruz. Limestone fiyatları hakkında et bilgi sahibi olmanız adına stok bilgisi kontrolü ve temin edilebilme gibi durumlarını hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Tüm bu sorularınızın cevabını için bizimle hemen iletişime geçebilir veya satış mağazalarımıza uğrayabilirsiniz.

Open chat
Scan the code