Bej Mermer Çeşitleri ve Modelleri

Bej mermer, onu kurduğunuz evin her alanını görsel olarak güzelleştirecek harika bir doğal taştır. Bej mermer veya krem renkli mermer, bir odada nötr renkli bir yüzey görevi görebilir, yani hemen hemen her dekora uyabilir. Çok gösterişli olmayan ama yine de şık bir mermer türü arıyorsanız bej mermer tam da aradığınız şey olabilir. Bej mermer, herhangi bir ev tadilat projesini tamamlamak için mükemmel bir seçimdir.


Bej Mermer

Tarihsel sürece bakıldığında mermer, yapıların ana malzemesi olmuştur. Günümüz modern mimarisinde de mermer, kaplama malzemesi olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Mermerin en önemli görevlerinden biri de yapıya estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Bu görev, önemli anlamda mermerin yapılarda kullanılan diğer malzemelerle olan uyumuna bağlı olmaktadır. Bu anlamda bej mermer doğası itibariyle çok uyumlu bir renk içermesi dolayısıyla tercih oranı yüksek bir üründür. Bej mermer doğada yüksek miktarda bulunabiliyor olması, hem uygulandığı alanı boğmayan bir renk olması, hem de birçok diğer renkle uyum sağlayabilmesi açısından yoğun olarak kullanılmaktadır. Türkiye’deki ocakların çok önemli bir kısmı koyu ve açık bej mermer olarak nitelendirilebilecek bir ton aralığındadır.

Bej Mermer Nedir?

Bej Mermerler kendisine has özel dokusu, naif görünen renkleri ile görsel zenginliğe sahip bir ürün olmanın ötesinde kahverengi, bej, krem ve sarımtırak renk tonlarını da içeren mermer türüdür. Mermerin insan yaşamında yıllardır yer alan ve insanların kullanmaktan sıkılmadığı ürün türlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz çünkü kendi alanında ekonomik çözümler üretmesinin yanı sıra; görsel zenginliği ve göz kamaştıran bir ürün oluşuyla dikkat çekmektedir.

Bej Mermer Özellikleri

Bej mermer homojen yapısı sayesinde lüks projelerde yüksek metraj döşeme taşı olarak talep gören seleksiyon diğer koyu doğal taşlar ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. İş merkezi, havalimanı, otel ve fuar alanları gibi geniş alanlara sahip tüm yapılarda iç mekan döşeme, duvar kaplama ve kolon kaplama alanlarında bej mermer kullanılmaktadır. İçerisine hafif hareketlerin girdiği yüzeyler fabrikalarda ayrılarak gruplama yapılmaktadır. Birçok damar yapısı görünümü bulunmasından dolayı proje bazlı yapılan talepler de öncelikli olarak en uygun damar yapılı taşın belirlenmesi gerekmektedir.

Bej Mermer Kullanım Alanları

Uluslararası birçok projede kullanılan bej mermerin Amerika, Arap ülkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti ülkelerine yüksek metraj ihracatı yapılmaktadır. Yüksek metraj döşeme yapılan uygulama projelerinde çok fazla alternatifi olmayan taşın krem ve açık tonlarında ki görünümü uygulama alanında bütünlüğü ve temiz görünümü sağlamaktadır. Bej mermer beş yıldızlı otel projelerinde giriş kısımları dahil duvar kaplamaları ve basamaklar farklı yapıya sahip ebatlı malzeme ile uygulanmaktadır. Bej mermer homojen ve diğer kırçıllı ağ yapısı bulunan bej üretimleri geçiş noktalarında kullanılabilmektedir. Üretim kapasitesinin yüksek olmasından dolayı taleplere hızlı cevap verilebilmekte ve gerekli olan üretim kalite kontrolünden geçirilerek projelere sunulmaktadır. Kaliteli uygulaması yapılan taşlar projelere ekstra değer katmaktadır. Bej mermer açık krem renk tonlarından dolayı dekorasyon için kullanılan diğer aksesuarlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Bej mermer geniş alan döşeme ve kaplama alanlarında koyu tonlarına nazaran beyaz ve krem tonları daha sık kullanmaktadırlar. Bej mermer damar yapısı bulunmaması ve kristal yapısının daha sıkı olmasından dolayı döşeme alanında şık bir tasarıma sahip olmaktadır.

Bej Mermer Fiyatları

Farklı görünüme sahip olanlar geçiş taşı olarak seleksiyon ile birlikte kullanılabilmektedir. Diğer taşlara göre daha az metraj üretilmesi yüksek metrajlı proje bazlı talepler için üretim süresinin iyi planlanması gerekmektedir. Burdur ve civarında üretilen doğal taşlar tüm dünya da tanınması sayesinde özellikle yurtdışında kendilerine yer bulabilmektedirler. Bej mermer iç mekan geniş alan döşeme ve kaplama olarak kullanılan seleksiyonlar uygulama genelinde homojenliğin ve bütünlüğün sağlaması konusunda oldukça verimli sonuçlar vermektedir. Sağlamlığı artırmak için epoksi file uygulaması birçok çeşide uygulanmaktadır. Tezgâh ve lavabo gibi dekoratif görünüm istenilen uygulama alanlarında da bej mermer nadir olarak kullanılmaktadır. Stok bilgisi, temin edilebilme ve en uygun bej mermer fiyat bilgisi için Merkez Fabrika ve Kadıköy Showroom ile irtibata geçebilirsiniz.
Open chat
Scan the code