Mavi Mermer Çeşitleri ve Modelleri

Mavi mermer, evinizin görsel çekiciliğini arttırmak için kullanılabilecek güzel bir doğal taş türüdür. İster açık ister koyu mavi mermeri tercih edin, onu tezgahlarınıza, backsplash’larınıza, makyaj üstlerine veya diğer ev yapılarınıza dahil etmek, alanınızın görünümünü gerçekten yükseltebilir. Mavi mermer estetik açıdan hoştur ve birçok çeşidi çarpıcı damarlara ve diğer renklerin ipuçlarına sahiptir. Evinize canlı bir renk dokunuşu katmak istiyorsanız mavi mermer harika bir seçenektir.

Mavi mermer çeşitleri sıklıkla tercih edilmekte ve tasarımlara renk katmaktadır. Doğal, sakin bir görüntü ile ortamdaki stresi de azaltır.


Mavi Mermer ile Evinize Huzur Katın

Mavi denildiğinde akla ilk gelen kelimeler gökyüzü, deniz ve huzur. Güzel çağrışımlar yapan bu rengi evlerimiz ve ofislerimiz gibi alanlarda tercih etmemiz oldukça doğal. Bu nedenle mavi mermer çeşitleri sıklıkla tercih edilmekte ve tasarımlara renk katmaktadır. Doğal, sakin bir görüntü sayesinde ortamdaki stresi azaltırken enerji vermektedir. Mavi, aynı zamanda eski zamanlarda kraliyet rengi olarak da kullanıldığı için klas bir görünüm kazandırmaktadır. Siyah, beyaz gibi sık kullanılmakta olan renk tonlarıyla da son derece uyumludur. Bu sayede iç tasarımda sık tercih edilmekte olan bir renktir. Siz de mavi mermer çeşitlerine göz atarak size en uygun olanı seçin.

Farklı Tonlarda Mavi Mermer Çeşitleri

Mavi tonları deniz, gökyüzü gibi birçok farklı doğa manzarasında karşımıza çıkmaktadır. Farklı tonları ile farklı tasarım imkanları sunan bu renk iç tasarımlarda birçok seçenek sunmaktadır. Efesus Stone olarak mavi mermer seçeneklerimizden sıklıkla tercih edilenlerden birisi Blue Stone, bu renk tonu birçok tasarıma kolayca uyum sağlamaktadır. Sade görünümü ve açık mavi tonları sayesinde aydınlık ve enerjik bir atmosfer yaratmaktadır. Bu nedenle modern tasarımlar için birebir bir mermerdir. Özellikle klasik tasarımlarda tercih edilen popüler bir mavi mermer türü ise Panda Azul Mavi tonlarını altın rengi ile birleştirerek son derece şık bir görüntü sunmaktadır. Altın tonlarını da işlemesi sayesinde klasik tasarımlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Neden Mermer Tercih Etmeliyim?

Mermer malzeme tercih etmeniz için birçok neden bulunmaktadır. Bunların en başında mermerlerin sunduğu ilk bakışta anlaşılan şıklık gelmektedir. Mermerin en bariz özelliklerinden birisi sunduğu parlak, zarif görüntüdür. Kullanım esnasında da özellikle temizlik konusunda büyük avantajları bulunmaktadır. Mermerleri sabunlu su yardımıyla kolayca temizlemeniz mümkündür. Bu nedenle hem eviniz hem de işyeriniz için ideal bir malzeme seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de hemen mavi mermer çeşitlerimize göz atın ve seçimizi yapın. İster modern ister klasik tasarım tercih edin, farklı mermerlerimiz ile yanınızdayız. Hem kaliteli hem uzun ömürlü mermerlerimizi tercih edin ve içiniz rahat olsun.

Open chat
Scan the code