Mutfak dekorasyonlarında tercih edilecek olan tezgah oldukça önemli bir konuma sahiptir. Şık bir mutfak elde etmek kadar kullanışlı bir mutfak tezgahınızın olası gerekir. Bayanların gün içinde saatlerini geçirdiği mutfaklarda genellikle mermer tezgah ürünlerini tercihettiğini belirtebilirim. Bunun birden çok nedeni olsa da en önemlisi birbirinden şık, gösterişli ve kullanım kolaylığıdır. Bununla birlikte; hijyenik olması ve farklı renk seçeneklerine sahip olması tercih edilmesi için bir diğer nedendir. Mutfak Tezgahı Mermer Fiyatları tercih edeceğiniz mermer türü ve tezgahın ebatlarına göre farklılık göstermektedir.

Mutfak tezgahlarında kullanılacak malzemeyi mermer ve mermer ürünlerinden yana tercih etmeniz için birden çok nedeniniz var. Öncelikli olarak tercih edilen mutfak mermeri diğer ürünlere göre çok daha uzun ömürlü bir yapısı vardı. Bununla birlikte bayanların tezgahlarında neden mutfak mermeri tercih etmek istediklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Sert yapısının dış etkenlere karşı dayanıklı olması
 • Temizliğini kolay yapılabiliyor olması   
 • Farklı renk seçenekleri sayesinde mutfak mobilyalarıyla uyumlu olması
 • Sıcaklık veya sıvı temaslarından etkilenmiyor oluşu
 • Sağlam yapısı nedeniyle uzun ömürlü oluşu
 • Doğal bir taş türü olduğundan sağlıklı ve hijyenik olması

Mutfak Mermeri Fiyatları Ne Kadar

Mutfakların tezgahlarında kullanılmak adına tercih edebileceğiniz farklı mermer tezgah ürünleri bulunmaktadır. Bu alanda en bilindik ve çok talep gören ürünlerin başında granit mermer tezgahları gelmektedir. Mermer ürünleri arasında granit çok daha sert bir yapıya sahiptir. Bu özel yapı granit tezgahın dış etkenlere karşı oldukça güçlü bir mukavemet göstermesini sağlamaktadır. Bununla birlikte mermer tezgahlarda zamanla oluşan lekelenmeleri granit tezgahta göremezsiniz. Leke tutmayan bir yapısının oluşu bu alanda granit tezgah mermerlerine olan ilgiyi arttırmıştır.

Mutfak mermeri fiyatları araştırması yapmadan önce öncelikli olarak tezgah ürününü hangi mermerden olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra yapılması gereken tercih ettiğiniz rengin hangi ürün grubunda bulunduğunu belirlemeniz olacak. Son olarak da ihtiyaç duyulan mermer tezgahının ebatlarının hesaplanması ola olacaktır. Bu üç kriterin değerlendirilmesi veya belirlenmesi talep edeceğiniz mutfak mermeri fiyatının oluşmasında etkili olacaktır.

Mermer Tezgah Fiyatları

Mutfak mermeri fiyatları tercih edeceğiniz ürün ve ürün rengine göre farklılık gösterir. Granit veya mermer tezgah ürünleri arasında yapacağınız tercih bu konuda oldukça önemlidir. Mermer türünün belirlenmesinden sonra mutfağınıza şık bir görünüm kazandıracak mermer çeşitleri arasından bir seçim yapmanız gerekir. Birbirinden farklı renk seçeneği arasından mutfağınız için en uygununu belirleyebilirsiniz. Beyaz renkli mermerler mutfak tezgahı için n çok tercih edilen renk ve ürün olarak dikkat çeker. Bunun en büyük nedeni her türlü mobilya ve dekorasyona uyumlu olmasıdır. Bununla birlikte beyaz renkli mermerler temiz ve hijyenik bir ortam oluşumunda oldukça etkilidir. Özellikle Afyon Beyaz Mermeri mutfak tezgahında en çok tercih edilen ürün olma özelliğini korumaktadır. Cilalanabilir özelliğinin yüksek olması ve dayanıklı bir yapıya sahip olan bu ürünü sizde tercih ederek uzun yıllar sorunsuz bir kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Mutfak Tezgahı Mermer Fiyatları ve afyon beyaz mermer tezgahları hakkında bilgi sahibi olmak adına bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Çimstone Mu? Mermer Mi?

Mutfak tezgahı tercihi bir çok kişi için oldukça zor bir tercihtir. Özellikle mutfağını yenilemek isteyenler bu konuda hangi ürünü kullanacağına bir türlü karar veremezler. Bu konuda ülkemizde en çok tercih edilen tezgah ürünleri; mermer, granit ve çimstone olarak bilinir. Bu üç farklı ürünün birbirlerine karşı artı ve eksileri bulunmaktadır. Bu kapsamda Çimstone Mu? Mermer Mi? Diye araştırma yapanlar için bu iki ürününü karşılaştırmasını yapmak istiyorum.

 • Mermer doğal bir ürün olarak madenlerden çıkarılarak işlenen bir taş türüdür. Çimstone ise kuvars ve polyester reçineleri ile yapılan fabrikasyon bir üründür.
 • Mermer çıkarıldığı madenin ve coğrafyanın şartlarına göre çok farklı renk seçeneklerine sahiptir. Kendisine has damar ve renk türü ile başka bir benzeri olmayan doğal bir üründür. Çinstone ise yapısında bulunan pigmentlerle sınırlı bir renk seçeneğine sahiptir.
 • Çimstone ürünlerinin hazırlanması zahmetli ve maliyetlidir. Doğadan elde edilen mermere göre daha pahalıdır.
 • Çimstone ürünlerinin içinde bulunan kuvars mineraller bu ürünün mermer ürünlerine göre daha kolay temizlenmesini sağlar. Bununla birlikte mermere göre bakım gerektirmeyen bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler çimstone tezgahların kullanımını kolaylaştırmakla birlikte leke tutmayan bir yapısı vardır.
 • Mermer tezgahlar çimstone tezgahlara oranla darbelere karı daha az mukavemet göstermektedir.
 • Çimstone ürünleri güneş ışınlarından etkilenir. Fakat mermer ürünler güneş ışınlarından etkilenmezler.

En Ucuz Mutfak Tezgahı HangisiMutfak mermeri tercihlerinde ürünün fiyatı önemli bir belirleyici olarak bilinir. Ayrıca mutfak tezgahları çeşitleri arasındaki fiyat farkının son derece farklı olması hangi ürünün kullanılması gerektiği ile ilgili kafa karışıklığına neden olur. Bu konuda önemli olan sizin bütçenize hangi ürünün daha yakın olduğudur. Firmamızın birbirinden farklı mermer çeşitliliğine sahip olması, sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Efesusstone fabrika satış mağazalarımıza gelerek sizler için en uygun olan mutfak tezgahı ürününü birlikte belirleyelim.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Scan the code