Silver traverten olarak tanımlanan yapı taşı jeolojik yapısal özelliklerde bulunmaktadır. Doğal taş ocaklarından çıkarılarak yapı sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Gümüş Traverten türünün en güzel tonları Türkiye’ de madenlerden çıkarılmaktadır. Gri ve toprak tonlarının hâkim olduğu traverten madenleri Mersin, Karaman, ve Denizli’ de madenlerden çıkarılmaktadır. Kullanıldığı yere modern doku ve muhteşem görüntü kazandırmaktadır. Kireç taşı grubundan bir taş türü olarak geniş renk seçeneğiyle beğeni kazanmaktadır.

Gümüş Traverten (Silver Travertine) Nedir?

Adını renginden ve doğal kaynak oluşundan alan gümüş traverten, doğal taş türüdür. İşlenerek karo halinde kullanılan ürün, havuzlar, ev ve iş yerleri gibi tüm yaşama alanlarında kullanılabilmektedir. Dokusunda gümüş tonlarının ağırlıklı olduğu Gümüş Traverten (Silver Travertine) geniş renk seçeneği sunmaktadır. Traverten kalite ve sertliği bakımından kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Çeşitli boyutlarda üretilerek kullanıma sunulan karolar, renk geçişleriyle göz alıcı görüntülerde kullanılmaktadır. Pürüzsüz ve yumuşak dokulu alanlar için Gümüş Traverten karolar kullanılmaktadır. Bunun yanında uzun ömürlü ve dayanıklı traverten arayanlar sert karolar tercih ederek güvenle zeminlerde kullanabilmektedir. Sertlik deneyi yaparak hangi türe ihtiyaç duyulduğu tespit edilebilmektedir. Bunun için traverten üzerine sert bir taş ya da cisimle vurarak kırılıp kırılmadığı anlaşılabilmektedir. Sert traverten karoların kolaylıkla kırılmadığı görülebilmektedir.

Gümüş traverten kullanışlı mı?

Karo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapı sektöründe güvenle kullanılan gümüş renkli karolar, herkesin beğenisini kazanmaktadır. Kendine has görüntüsü ve dokusu bulunan Gümüş Traverten yapı sektörünün vazgeçilmez ürünüdür. Traverten seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

  • Hangi renk ve sertlikte traverten ihtiyacı bulunduğu,
  • Bütçenin hangi renk, boyut ve türe izin verdiği,
  • Doğal dokulu alanlar mı kazanmak isteniyor yoksa pürüzsüzlük mü isteniyor?
  • Mat ya da cilalı mı? Rustik karo türleri mi?
  • Kurulum alan ölçüsüne ve renk beklentisine uygun ürün bulunmasına dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır. Silver Traverten kaynakları Türkiye’nin pek çok yerinde bulunmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar Gümüş tonları, toprak tonları ve kahve tonları arasından seçim yapmakta güçlük çekmektedir. 
gumus karolarda renk secimi - efesusstone mermer
gümüş traverten (silver travertine) ile nasıl bir etki yaratırsınız? 4

Gümüş Karolarda Renk Seçimi

İnşaat sektörü, Peyzaj sektörü ve özel mekânlarda Silver traverten kullanılmaktadır. İstenen boyutlarda ve özelliklerde seçim yapılarak sipariş verilebilmektedir. Sipariş ürünleri güvenli ödeme ve firma güvencesiyle en kısa sürede adrese teslim edilmektedir. Gümüş Traverten tercihinde renk ve doku büyük önem taşımaktadır. Kullanım alanı ve kullanıcı zevki göz önünde bulundurularak tercih belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için daha önce kurulum yapılan alanlar görülerek karar verilmesi doğru adım olabilmektedir. Gümüş karolarda renk seçimi bulunacağı yer, ışık alım durumu ve kullanıcı beklentisine göre belirlenmektedir. Şıklık ve modernlik isteyenler, klasik tarzdan ödün vermeyenler farklı renk tercihi yapabilmektedir. Karo dokusu rüstik özellikli, eskitme türü ya da cilalı olarak seçilebilmektedir. Gümüş Traverten ölçüsü alınırken olumsuzluklara karşı fazla alınması önerilmektedir. Aksi halde renk ve aynı özellikte karo bulunamaya bilmektedir.

Gümüş Traverten Fiyatları

Yapı sektörünün en çok aranan ve beğeni kazanan ürünü travertenlerdir. Gümüş Traverten karolar modern dokusu ve muhteşem işçilikle göz alıcı alanlar oluşturmaktadır. Gümüş Traverten fiyatları ürün özelliklerine göre belirlenmektedir. Bulunduğu yere zarafet şıklık kazandıran karolar uygun fiyata garantisiyle kullanıma sunulmaktadır. Kolay kurulumu ve uzun yıllar konfor ve zarafetinden yararlanılması bakımından ilk tercih ürünleri olabilmektedir. Kullanıcı ihtiyacına maksimum seviyede cevap verebilmesi ve eşsiz dokulu alanlar kazandırması ayrıca beğenilmektedir. Tercih belirlenen Gümüş Traverten karolar güvenle satın alınabilmektedir. 

Open chat
Scan the code