İnsanlar yaşamlarında farklı türlerden malzemelere değişik amaçlar için gereksinim duyuyor. Her geçen gün de insanların karşısına değişik türden malzemeler çıkıyor ve yaşanan arz talep dengesi içinde değişik yerlerde kullanılıyorlar. İşte onlardan bir tanesi de insanların adını bilsin ya da bilmesin birçok yerde karşısına çıkan Beyaz Traverten (White Travertine) isimli malzemedir. Günümüzde nerede ise aşağıda verilen bilgilerden de anlaşılacağı üzere kullanılmadığı yer yok gibidir.  Şimdi ürüne yakından bakalım.

Beyaz Traventen Nedir?

Beyaz Traverten (White Travertine) nedir sorusunun temel yanıtı şu şekilde verilebilir: Bilhassa kaplıca olan yerlerde kendiliğinden ortaya çıkan bir kalker biçimi olduğudur. Fabrikalarda farklı işlemlerden geçerek endüstriyel hale gelir ve farklı yerlerde kullanılırlar. Kısaca ürün tanımı bu şekildedir.

Ürünün Özelliklerine Genel Bakış

Beyaz Traverten (White Travertine) temel bileşeni kalsiyum karbonat olan bir üründür. Dolayısıyla yapısıda buna göredir. Ürün yumuşak bir doku ve buna bağlı olarak düşük olan bir sertliğe sahiptir. İşlenmesi son derece kolaydır. Sağlıklı bir yapısı vardır. En hassas bünyeye sahip olan insanların bulunduğu alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir. Seri imalata son derece uygun olan bir malzemedir. Farklı renk seçenekleri vardır.  Son derece sofistike bir görünümü vardır. Mermerden en temel farkı kendisine özgü gözenekleri olmasıdır ki bu yönü ile de diğer malzemelerden açık ara ayrılır. Nemi kolayca emmesi ürünün en temel farklarından bir tanesidir. Sıradışı şık ve kullanışlı olması malzemenin diğer ayırıcı özellikleri arasında yer alır.

Beyaz Traventen Kullanım Alanları

Beyaz Traverten (White Travertine) kullanım alanları genel olarak hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir durumlardır. İç mekanlarda kullanıldığı her yere farklı bir güzellik getiren bu ürünler sıklıkla banyolarda tercih ediliyorlar.  En sıklıkla gerek evlerde, gerek otel tarzı yerlerde lavabo olarak kullanılır durumdadırlar. Bunun yanı sıra hem iç hem dış mekan havuzlarında havuz başında sıklıkla tercih ediliyorlar. Tüm bunlara ilaveten iç mekanlarda da dış mekanlarda da kaplama amaçlı olarak kullanıyorlar.  Duş teknesi bir diğer kullanım alanı olup kullanıldıkları tüm alanlara bambaşka bir güzellik katıyorlar ve son derece özel, asil bir hava veriyorlar. Bunun dışında dubleks tarzı evlerde merdiven taşı olarak da kullanılıyorlar.

Dekoratif amaçlı olarak kullanımı sırasında geniş ebatlı çerçeve, orta sehpası gibi alanlarda kullanılarak sıradışı mekanların ortaya çıkması mümkün oluyor. Tüm bunlara istinaden geniş bir kullanım alanı olduklarını söylemek çok net bir biçimde mümkündür.

  • Ürün Çeşitlerine Genel Bakış

Beyaz Traverten (White Travertine) piyasada en sıklıkla tercih edilen ve kullanılan ürün türleri aşağıda yazılı olduğu biçimdedir:

  • Honlu olanlar
  • Honsuz olanlar
  • Vein cut tarzındakiler
  • Cross cut biçimindekiler
  • Eskitme biçimindekiler

Tüm bu belirtilen modellerden çok daha fazlasına piyasada rastlamak daima mümkündür. Giderek de yaşanan arz talep dengesi içinde ürün çeşitleri artar durumdadır. 

  • Ürün Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beyaz Traverten (White Travertine) alımı bilinen ve güvenilir adreslerden yapılmalı ve doğru ürün alındığından emin olunmalıdır. İşin fiyat kısmı sonrasında düşünülmesi gereken bir husustur. Gereksinim duyulduğu kadar temin edilmelidir.  Nerede kullanılacaksa renk seçimi de ona göre yapılmalıdır. 

Ürün Fiyatları Hakkında

Beyaz Traverten (White Travertine) fiyatları farklı argümanlara göre değişir. İmalatını yapan firmanın fiyat politikası ürün rakamını belirleyen ana unsurlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra ürün özellikleri, toplamda ne kadar alınacağı gibi her bir parametre sonuç rakamına doğrudan etki eder. Metrekare bazında fiyatlandırması yapılır. 

Open chat
Scan the code