İç tasarımda birçok malzemenin yardımından yararlanırız. Farklı malzemeleri birleştirerek özgün, estetik sonuçlara varmak için kendi zevklerimizi kullanırız. Yüzlerce yıldır sıklıkla kullandığımız ve diğer malzemeler ile ahenk içinde olan bir malzeme ise mermer. Antik çağlardan beri şıklığın sembolü olan mermeri evimiz, iş yerlerimiz gibi yerlerde tercih etmemiz için gerek son derece şık olması, gerek kullanım kolaylıkları gibi birçok neden var. Mermer şıklığını mermer plaka çeşitleri sayesinde tasarımlarımıza entegre etmemiz oldukça kolay. Farklı renk ve desenlere sahip mermer plakaları kombine ederek eşsiz tasarımlar elde etmeniz sizin yaratıcılığınıza ve zevkinize kalmış…

Mermer Plaka Nedir ve Nerede Kullanılır

Mermer plakalar, adından da anlaşılacağı gibi mermer yapıdadır. Mermerin belirli boyutlarda plakalar halinde kesilmesi sonucu üretilmektedir. Plakalar şeklinde kesilmiş mermerler uygulama ve nakliyat konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu sayede iç tasarım süreçleriniz daha hızlı ve akıcı bir şekilde ilerlemektedir. Mermer plaka çeşitleri kullanım alanı olarak ise geniştir. Bu malzemeyle en sık karşılaştığımız alanlardan birisi mutfaklardır. Sert, kolay temizlenen yapısı sayesinde mermer, çok iyi bir mutfak tezgahı malzemesidir. Mutfaklarda olduğu gibi banyolarda da tezgah işlevinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

mermer plaka
mermer plaka

Ancak mermerin kullanım alanları tezgahlar ile sınırlı kalmamaktadır. Zemin ve merdivenlerde de mermer plakalara rastlamak normaldir. Özellikle oteller, plazalar gibi lüks görüntüye sahip alanlarda mermer zeminler sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun nedeni yalnızca görüntüleri değil aynı zamanda temizlik kolaylığıdır. Sabunlu su ile kolayca temizlenen mermer, aynı zamanda pürüzsüz olduğu için kir tutmamaktadır. Ayrıca, zeminde olduğu gibi duvarda da mermer plaka kullanımı görülmektedir. Daha şık, parlak ve ihtişamlı bir görünüm kazandırarak insanların beğenisini kazanmaktadır.

Siz De Hayalinizdeki Tasarımları Gerçekleştirin

Mermer plaka çeşitleri sunduğu büyük avantajlar sayesinde çok iyi bir tercih olacaktır. Hem modern hem de klasik tasarımlarda mermer plakalar sayesinde yaratıcılığınızı konuşturun. Hayallerinizdeki tasarımları gerçeğe dönüştürerek içinize sinen bir yaşam alanına sahip olun. Hem estetik olarak hem de işlev olarak sizi hem tatmin edecek hem de pişman etmeyecek bir tercih yapın. Farklı renklerde ve desenlerde mermer plakalar tasarımlarınızda sizin yanınızda.

Open chat
Scan the code