Yeşil mermer çeşitleri, doğanın içsel güzelliklerini iç mekan tasarımlarına taşımaktadır. Bu özellikleri sayesinde ise ferah, şık ve etkileyici mekanlar oluşturulması için etkili bir role sahiptir. Her biri kendi benzersiz özellikleriyle öne çıkan bu mermer türleri, kullanım alanlarına ve tasarım ihtiyaçlarına göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Bununla birlikte, yeşil mermerin estetik çekiciliği, mimari projelere doğal bir zarafet katmada etkili bir seçenek sunar. Yeşil mermer çeşitleri ve yeşil mermer fiyatları da son zamanlarda öne çıkan aramalar arasında mevcuttur. Bu nedenle önümüzdeki yıl da yeşil renk furyasının dekorasyon alanında devam edeceğini düşünebiliriz.

Yeşil Mermer Çeşitleri ve Fiyatları Neler?

Yeşil mermerlerin pek çok farklı çeşidi vardır. Bu çeşitler tonlarına göre de farklı görünümlere sahiptirler. Ancak kategoride en çok öne çıkan mermer çeşidi Verde Guatemala diyebiliriz. Son dönemde bu rengin sadece lüks mekan tasarımları ve lobilerde değil, evlerde de sıklıkla tercih edilen bir renk haline geldiği açık bir bilgidir. Ayrıca, Verde Escuro daha koyu tonlar tercih edenler için çok şık bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte, daha açık tonlar arayışında iseniz de Amazonite tam size göre! Yeşil mermer fiyatları ise bazı değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.  Bu faktörler arasında mermerin türü, çıkartıldığı bölge, renk tonları, desenler ve özellikle plaka kalitesi mevcuttur. Dolayısıyla seçtiğiniz mermer türünün fiyatı, onun kendi özelliklerine göre değişmektedir.

verde guatemala - yeşil mermer
verde guatemala – yeşil mermer

Evimde Hangi Renk Mermer Kullanmalıyım?

Eviniz sizin konfor alanınızdır. Önceliğiniz kendi gözünüze şık gelen rengi tercih etmek olmalıdır. Ancak, araştırmalara göre yeşil rengin huzur veren bir etkisi olduğu da gerçektir. Bu nedenle evinizde yeşil rengi kullanmanız, sizi daha sakin bir atmosfer içerisinde hissettirebilir. Bununla birlikte, mermerin eşsiz dokusu da size daha rahat bir ev ortamı getirebilir.  Mutfak tezgahı, yer dekorasyonu gibi amaçlar ile mermer türlerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, kolay temizlenen yapısı ile bu doğal taş oldukça uzun ömürlüdür. Bu nedenle yeşil renk bir mermer tercih ederek pek çok dekoratif alanda daha zarif bir görünüm elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Open chat
Scan the code