Mermer
Calacatta Mermer
Calacatta Mermer, İtalya’nın Carrara bölgesinden çıkarılan gösterişli bir beyaz mermer türüdür. Mutfak, banyo ve iç mekân projeleri için idealdir.
Mevcut Formatlar
Bu taşın Plaka, Blok, Karo sunumlarını inceleyin. Ölçü, kalınlık, yüzey ve bulunabilirlik bilgileri proje özelinde doğrulanmalıdır.
Bu Taş Hakkında
Calacatta mermeri , dünya çapında en çok tanınan ve prestijli beyaz mermer türlerinden biridir. İtalya'nın Carrara bölgesindeki Apuan Dağları'ndan çıkarılan bu taş, parlak beyaz zemin üzerine yerleşen kalın gri ve altın rengi damarlarıyla dikkat çeker. Daha yaygın olan Carrara Mermeri’nden ayıran en önemli özelliklerinden biri, yüksek kontrastlı ve gösterişli damar yapısıdır.
Her bir plaka benzersiz bir doğa sanatıdır. İster lüks bir mutfak tasarlıyor olun, ister zarif bir banyo ya da gösterişli bir giriş holü, Calacatta Mermer her mekâna ihtişam ve zamansız bir şıklık kazandırır.
En Uygun Uygulamalar
Aynı malzeme, farklı tedarik formu.
Neden Calacatta Mermer Tercih Edilmeli?
Parlak Görsel Zemin
Parlak beyaz zemin, gri ve altın tonlarındaki karakterli damarlar için net bir taban oluşturur. Şartname öncesinde proje gereksinimlerini plaka numuneleriyle karşılaştırınız.
Akıcı Damar Karakteri
Belirgin ve akıcı desenler, iç mekan kurgularına hareketlilik ve odak noktası niteliğinde bir varlık kazandırır. Şartname öncesinde proje gereksinimlerini plaka numuneleriyle karşılaştırınız.
İç Mekan Tasarım Çeşitliliği
Uygun kullanım alanları arasında tezgahlar, zeminler, duvar kaplamaları, banyolar, masalar ve mobilya yüzeyleri yer alır. Şartname öncesinde proje gereksinimlerini plaka numuneleriyle karşılaştırınız.
İki Farklı Yüzey Seçeneği
Cilalı ve honlu seçenekler, mermerin pürüzsüz görsel karakterine farklı yorumlar sunar. Şartname öncesinde proje gereksinimlerini plaka numuneleriyle karşılaştırınız.
Projenize Calacatta Mermer ile Başlamaya Hazır mısınız?
İhtiyaçlarınızı görüşmek ve size özel teklif almak için ekibimizle iletişime geçin.
Ekibimizle İletişime GeçinCalacatta Mermer hakkında sorular
Calacatta Mermer hangi alanlarda kullanılır?▾
Calacatta Mermer ne renktir?▾
Calacatta Mermer nereden çıkarılır?▾
Koleksiyondan diğerleri
Aynı taş ailesi veya koleksiyondan diğer malzemeler.







